1. hold - stilling

Kamp.nr. Dato Tid Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
448962 23-08-2019 18:30 Karrebæk IF AIK 65 Strøby Fodbold 3-4
448963 23-08-2019 19:00 B. 73, Slagelse Nyråd/Langebæk Alliancen. UHT Udehold taberdømt
448961 24-08-2019 14:15 FC Storebælt Holmegaard GB 2-2
448958 24-08-2019 15:00 Ringsted IF Benløse IF 0-1
448960 24-08-2019 15:30 Skælskør BI Hvalsø IF (2) UHT Udehold taberdømt
448959 24-08-2019 16:00 Ørslev GIF (V) FK Sydsjælland 05 5-0
449020 30-08-2019 18:30 Holmegaard GB Ringsted IF 3-1
449021 31-08-2019 11:00 Benløse IF Karrebæk IF 2-0
448965 31-08-2019 12:00 FK Sydsjælland 05 Nyråd/Langebæk Alliancen. 6-0
449022 31-08-2019 12:00 AIK 65 Strøby Fodbold B. 73, Slagelse 3-0
448964 31-08-2019 13:00 Hvalsø IF (2) FC Storebælt 0-2
448966 31-08-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Skælskør BI 4-0
449027 06-09-2019 18:00 Karrebæk IF Holmegaard GB 2-3
449028 06-09-2019 19:00 B. 73, Slagelse Benløse IF 1-1
449024 07-09-2019 14:00 Nyråd/Langebæk Alliancen. AIK 65 Strøby Fodbold 1-2
449026 07-09-2019 14:00 FC Storebælt Ørslev GIF (V) 2-1
449025 07-09-2019 15:30 Skælskør BI FK Sydsjælland 05 5-0
449023 07-09-2019 16:00 Ringsted IF Hvalsø IF (2) 5-2
449034 12-09-2019 18:30 Skælskør BI FC Storebælt 2-1
449033 13-09-2019 18:30 Holmegaard GB B. 73, Slagelse 1-6
449031 13-09-2019 19:00 FK Sydsjælland 05 AIK 65 Strøby Fodbold 2-7
449035 14-09-2019 11:00 Benløse IF Nyråd/Langebæk Alliancen. 3-1
449030 14-09-2019 15:00 Hvalsø IF (2) Karrebæk IF 2-6
449032 14-09-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Ringsted IF 1-1
449041 20-09-2019 19:00 B. 73, Slagelse Hvalsø IF (2) 4-2
449039 21-09-2019 12:00 AIK 65 Strøby Fodbold Benløse IF 1-1
449037 21-09-2019 14:00 Nyråd/Langebæk Alliancen. Holmegaard GB 4-3
449038 21-09-2019 14:00 FC Storebælt FK Sydsjælland 05 3-1
449036 21-09-2019 15:00 Ringsted IF Skælskør BI 4-1
449040 21-09-2019 15:15 Karrebæk IF Ørslev GIF (V) 1-3
449045 27-09-2019 18:30 Holmegaard GB AIK 65 Strøby Fodbold 3-4
449043 28-09-2019 12:00 FK Sydsjælland 05 Benløse IF 1-4
449047 28-09-2019 14:00 FC Storebælt Ringsted IF 2-2
449042 28-09-2019 15:00 Hvalsø IF (2) Nyråd/Langebæk Alliancen. 2-3
449046 28-09-2019 15:30 Skælskør BI Karrebæk IF 0-5
449044 28-09-2019 16:00 Ørslev GIF (V) B. 73, Slagelse 4-2
449050 05-10-2019 11:00 Benløse IF Holmegaard GB 1-0
449051 05-10-2019 12:00 AIK 65 Strøby Fodbold Hvalsø IF (2) 2-0
449049 05-10-2019 14:00 Nyråd/Langebæk Alliancen. Ørslev GIF (V) 0-2
449048 05-10-2019 15:00 Ringsted IF FK Sydsjælland 05 2-2
449052 05-10-2019 15:15 Karrebæk IF FC Storebælt 1-2
449053 05-10-2019 15:30 B. 73, Slagelse Skælskør BI 2-1
449056 11-10-2019 19:00 FK Sydsjælland 05 Holmegaard GB 5-2
449059 12-10-2019 13:15 FC Storebælt B. 73, Slagelse 0-0
449057 12-10-2019 14:00 Ørslev GIF (V) AIK 65 Strøby Fodbold 0-4
449054 12-10-2019 15:00 Ringsted IF Karrebæk IF AFBR
449055 12-10-2019 15:00 Hvalsø IF (2) Benløse IF 0-0
449058 12-10-2019 15:30 Skælskør BI Nyråd/Langebæk Alliancen. 3-0
449062 18-10-2019 18:30 Holmegaard GB Hvalsø IF (2) 4-1
449125 18-10-2019 19:00 B. 73, Slagelse Ringsted IF 2-1
449063 19-10-2019 11:00 Benløse IF Ørslev GIF (V) 6-2
449061 19-10-2019 12:00 FK Sydsjælland 05 Karrebæk IF 3-2
449064 19-10-2019 12:00 AIK 65 Strøby Fodbold Skælskør BI 1-2
449060 19-10-2019 14:00 Nyråd/Langebæk Alliancen. FC Storebælt 0-4
449128 26-10-2019 14:00 Ørslev GIF (V) Holmegaard GB 7-2
449126 26-10-2019 15:00 Ringsted IF Nyråd/Langebæk Alliancen. 5-0
449127 26-10-2019 15:00 Hvalsø IF (2) FK Sydsjælland 05 1-1
449131 26-10-2019 15:15 Karrebæk IF B. 73, Slagelse 1-4
449129 26-10-2019 15:30 Skælskør BI Benløse IF 0-0
449130 26-10-2019 15:30 FC Storebælt AIK 65 Strøby Fodbold 1-2

 

K V U T Score P
1 AIK 65 Strøby Fodbold 11 8 2 1 30 - 13 26
2 Benløse IF 11 7 4 0 20 - 6 25
3 B. 73, Slagelse 11 7 2 2 30 - 16 23
4 Ørslev GIF (V) 11 6 2 3 31 - 20 20
5 FC Storebælt 11 5 3 3 19 - 12 18
6 Skælskør BI 11 5 1 5 19 - 20 16
7 Holmegaard GB 11 4 1 6 26 - 35 13
8 Ringsted IF 10 3 4 3 21 - 14 13
9 FK Sydsjælland 05 11 3 2 6 23 - 37 11
10 Karrebæk IF 10 3 0 7 25 - 25 9
11 Nyråd/Langebæk Alliancen. 11 2 0 9 11 - 37 6
12 Hvalsø IF (2) 11 0 3 8 12 - 32 3

1. hold

Kamp.nr. Dato Tid Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
512123 17-08-2018 19:00 Suså IF Ørslev GIF (V) Herlufmaglehallen 4-2
512204 25-08-2018 16:00 Ørslev GIF (V) FK Sydsjælland 05 Ørslev Stadion 0-1
512207 31-08-2018 18:30 Fuglebjerg/Sandved-Tornemark Ørslev GIF (V) Fuglebjerg Stadion 5-2
512218 08-09-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Høng GF Ørslev Stadion 1-1
512225 15-09-2018 15:00 FC Storebælt Ørslev GIF (V) Korsør Gl. Stadion 2-1
512229 22-09-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Mørkøv IF Vordingborg Kunst "Panteren" 2-3
512264 29-09-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Benløse IF Vordingborg Kunst "Panteren" 1-1
512335 06-10-2018 13:30 Sorø Freja Ørslev GIF (V) Sorø Stadion 3-4
512342 13-10-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Undløse BK Vordingborg Kunst "Panteren" 1-2
512343 20-10-2018 15:00 Jyderup BK Ørslev GIF (V) Jyderup Stadion 3-1
512354 27-10-2018 15:30 Ørslev GIF (V) Vemmelev SGI Ørslev Stadion 2-2
512359 06-04-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Suså IF Ørslev Stadion 0-1
512365 13-04-2019 12:00 FK Sydsjælland 05 Ørslev GIF (V) Lov Stadion 1-3
512654 20-04-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Fuglebjerg/Sandved-Tornemark Ørslev Stadion 4-2
512661 27-04-2019 15:30 Høng GF Ørslev GIF (V) Hønghallen 1-2
513008 04-05-2019 16:00 Ørslev GIF (V) FC Storebælt Ørslev Stadion 1-1
514758 11-05-2019 12:00 Mørkøv IF Ørslev GIF (V) Mørkøvhallen 0-1
514763 18-05-2019 11:00 Benløse IF Ørslev GIF (V) Benløsehallen 2-1
514774 25-05-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Sorø Freja Ørslev Stadion 3-1
514846 01-06-2019 12:00 Undløse BK Ørslev GIF (V) Undløse Stadion 1-2
514851 08-06-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Jyderup BK Ørslev Stadion UHT
514857 15-06-2019 13:30 Vemmelev SGI Ørslev GIF (V) Vemmelevhallen 1-4

Hjertestarter

 

Der findes hjertestarter ved Klubhuset, Fragevej 4 samt i Minihallen Rynkebjerg 7