1. hold - stilling

Kamp.nr. Dato Tid Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
448962 23-08-2019 18:30 Karrebæk IF AIK 65 Strøby Fodbold 3-4
448963 23-08-2019 19:00 B. 73, Slagelse Nyråd/Langebæk Alliancen. UHT Udehold taberdømt
448961 24-08-2019 14:15 FC Storebælt Holmegaard GB 2-2
448958 24-08-2019 15:00 Ringsted IF Benløse IF 0-1
448960 24-08-2019 15:30 Skælskør BI Hvalsø IF (2) UHT Udehold taberdømt
448959 24-08-2019 16:00 Ørslev GIF (V) FK Sydsjælland 05 5-0
449020 30-08-2019 18:30 Holmegaard GB Ringsted IF 3-1
449021 31-08-2019 11:00 Benløse IF Karrebæk IF 2-0
448965 31-08-2019 12:00 FK Sydsjælland 05 Nyråd/Langebæk Alliancen. 6-0
449022 31-08-2019 12:00 AIK 65 Strøby Fodbold B. 73, Slagelse 3-0
448964 31-08-2019 13:00 Hvalsø IF (2) FC Storebælt 0-2
448966 31-08-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Skælskør BI 4-0
449027 06-09-2019 18:00 Karrebæk IF Holmegaard GB 2-3
449028 06-09-2019 19:00 B. 73, Slagelse Benløse IF 1-1
449024 07-09-2019 14:00 Nyråd/Langebæk Alliancen. AIK 65 Strøby Fodbold 1-2
449026 07-09-2019 14:00 FC Storebælt Ørslev GIF (V) 2-1
449025 07-09-2019 15:30 Skælskør BI FK Sydsjælland 05 5-0
449023 07-09-2019 16:00 Ringsted IF Hvalsø IF (2) 5-2
449034 12-09-2019 18:30 Skælskør BI FC Storebælt 2-1
449033 13-09-2019 18:30 Holmegaard GB B. 73, Slagelse 1-6
449031 13-09-2019 19:00 FK Sydsjælland 05 AIK 65 Strøby Fodbold 2-7
449035 14-09-2019 11:00 Benløse IF Nyråd/Langebæk Alliancen. 3-1
449030 14-09-2019 15:00 Hvalsø IF (2) Karrebæk IF 2-6
449032 14-09-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Ringsted IF 1-1

 

K V U T Score P
1 AIK 65 Strøby Fodbold 5 4 1 0 16 - 6 13
2 Benløse IF 5 4 1 0 8 - 2 13
3 B. 73, Slagelse 5 3 1 1 16 - 7 10
4 Holmegaard GB 5 3 1 1 12 - 13 10
5 Skælskør BI 5 3 0 2 12 - 8 9
6 Ørslev GIF (V) 5 2 2 1 13 - 5 8
7 FC Storebælt 5 2 1 2 7 - 6 7
8 Karrebæk IF 5 2 0 3 15 - 13 6
9 Ringsted IF 5 1 2 2 7 - 7 5
10 FK Sydsjælland 05 5 1 0 4 10 - 23 3
11 Hvalsø IF (2) 5 0 1 4 6 - 18 1
12 Nyråd/Langebæk Alliancen. 5 0 0 5 4 - 18 0

1. hold

Kamp.nr. Dato Tid Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
512123 17-08-2018 19:00 Suså IF Ørslev GIF (V) Herlufmaglehallen 4-2
512204 25-08-2018 16:00 Ørslev GIF (V) FK Sydsjælland 05 Ørslev Stadion 0-1
512207 31-08-2018 18:30 Fuglebjerg/Sandved-Tornemark Ørslev GIF (V) Fuglebjerg Stadion 5-2
512218 08-09-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Høng GF Ørslev Stadion 1-1
512225 15-09-2018 15:00 FC Storebælt Ørslev GIF (V) Korsør Gl. Stadion 2-1
512229 22-09-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Mørkøv IF Vordingborg Kunst "Panteren" 2-3
512264 29-09-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Benløse IF Vordingborg Kunst "Panteren" 1-1
512335 06-10-2018 13:30 Sorø Freja Ørslev GIF (V) Sorø Stadion 3-4
512342 13-10-2018 16:00 Ørslev GIF (V) Undløse BK Vordingborg Kunst "Panteren" 1-2
512343 20-10-2018 15:00 Jyderup BK Ørslev GIF (V) Jyderup Stadion 3-1
512354 27-10-2018 15:30 Ørslev GIF (V) Vemmelev SGI Ørslev Stadion 2-2
512359 06-04-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Suså IF Ørslev Stadion 0-1
512365 13-04-2019 12:00 FK Sydsjælland 05 Ørslev GIF (V) Lov Stadion 1-3
512654 20-04-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Fuglebjerg/Sandved-Tornemark Ørslev Stadion 4-2
512661 27-04-2019 15:30 Høng GF Ørslev GIF (V) Hønghallen 1-2
513008 04-05-2019 16:00 Ørslev GIF (V) FC Storebælt Ørslev Stadion 1-1
514758 11-05-2019 12:00 Mørkøv IF Ørslev GIF (V) Mørkøvhallen 0-1
514763 18-05-2019 11:00 Benløse IF Ørslev GIF (V) Benløsehallen 2-1
514774 25-05-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Sorø Freja Ørslev Stadion 3-1
514846 01-06-2019 12:00 Undløse BK Ørslev GIF (V) Undløse Stadion 1-2
514851 08-06-2019 16:00 Ørslev GIF (V) Jyderup BK Ørslev Stadion UHT
514857 15-06-2019 13:30 Vemmelev SGI Ørslev GIF (V) Vemmelevhallen 1-4

Hjertestarter

 

Der findes hjertestarter ved Klubhuset, Fragevej 4 samt i Minihallen Rynkebjerg 7